Објавено на:

(Видео) Љубов во време на војна: Украински војници се венчаа во Киев

t

Валери и Лесија, и двајцата во воена облека, направија мала церемонија во придружба на други припадници на вооружените украински сили…

Во екот на војната, парот од украинските сили се венчаше, недалеку од контролен пункт на периферија во Киев.


Како што може да се види и од самите фотографии на оваа мала церемонија, присуствувал и градоначалникот на Киев Виталиј Кличко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ново поскапување?! РКЕ денеска одлучува за цените…

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува…

(Фото) Барајте алтернатива- Блокиран влезот на Скопје:…

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања…

Метео: Сончево и многу топло време денеска…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…