Објавено на:

(Видео) Ќе се наежите: Само тој го може ова, ова е необјавената песна на Ѓорѓе Балашевиќ

t

Српскиот музичар и пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина пред една година, а сега по повод роденденот на неговата сопруга Оливра премиерно беше пуштена неговата необјавена песна „Роденденска“.

-Само еднаш бурно реагирав. Секогаш пишуваше за некои промашени, несреќни љубови, како љубовта не победува, како не стигнал или доцна стигнал кај нејзините сватови и така. И тогаш му реков: Напиши песна дека си заљубен во баба. Секако ми упати еден од оние погледи. И напиша песна, вели Оливера на промоцијата која се одржа пред нивната куќа.

Претставено беше и дополнето издание на антологијата љубовна поезија на Балашевиќ „Допири од свила“ , со негови необјавени песни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…