Објавено на:

(Видео) 4 лица загинаа во кампусот во Тулса, Оклахома, соопшти полицијата

t

Најмалку четири лица се убиени во средата во болничкиот кампус во Тулса, Оклахома, соопшти полицијата на прес-конференција во средата вечерта.

Вооружениот напаѓач исто така е мртов, соопшти полицијата. Властите веруваат дека прострелната рана на напаѓачот била самонанесена, изјави заменик-началникот на полициската управа во Тулса, Ерик Далглиш на прес-конференцијата.

Неколку луѓе се исто така ранети, но никој нема повреди опасни по живот, изјави полицискиот капетан Ричард Меуленберг за Си-Ен-Ен во средата навечер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) 4 лица загинаа во кампусот во…

Најмалку четири лица се убиени во средата…