Објавено на:

(Видео) Aналитичар на Ем-Ес-Ен-Би-Си се приклучи на украинската армија

t

Аналитичарот на и поранешен офицер на американската морнарица Малколм Ненс објави дека се приклучил на Меѓународната легија за територијална одбрана на Украина, која се бори против руската војска.

„Поминав доста време овде во предвоениот период“, рече Ненс, додека зборуваше за MSNBC во полна борбена опрема, очигледно во близина на првите линии. Експертот кој има разузнавачко потекло откри дека имал „пријатели“ во украинската војска, кои биле дипломирани на американскиот институт за одбранбна.

Многумина онлајн го пофалија Ненс што се пријавил, додека други скептично се потсмеваа на неговата одлука – повикувајќи повеќе панелисти за вести да се приклучат на воените напори за да си заминат од медиумите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хил: Го видов договорот со Србија и…

Сега никој не треба да потпишува ништо…

Божиновски: МНР, Бујар и Ковачевски никако да…

Министерството за надворешни работи утрово ги осуди…

Конечни резултати од изборите во Италија: Мелони…

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена…

Мицотакис: Турција е сама, наспроти ги има…

Сè што имаше Грција да каже, јасно…

Николовски: Леб, брашно, млеко и зејтин ќе…

– Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство…