(Видео) Kовачевски како премиер го критикува „Скопје 2014“, како директор уплаудира заедно со ВМРО-ДПМНЕ

t

Дволичноста на Ковачевски, како премиер го критикува Скопје 2014-та, како директор уплаудира заедно со ВМРО-ДПМНЕ, коментира Јован Кукузел.

Тој сподели видео од излагањето на Ковачевски пред пратениците пред неколку дена кога како премиер зборува против градежниот проект, и стара снимка од отворањето на Македонскиот народен театар во 2013 година, каде во публика видно весел и расположен ужива и аплаудира во новиот објект.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Брутални демонстрации во Франција: Граѓани фрлаат…

Десетици луѓе се повредени во немирите што…

Загина тракторист – oва се деталите

Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст…

(Видео) Велиновска “го уби” Мицкоски: Не би…

Ниедна партија нема да опстои од постојниве…

(Видео) Народот го измамија измамници од најдолен…

Не згрешивме ние, налетавме на будали кои…

ПРИВЕДЕНИТЕ НЕ КАЖУВААТ НИШТО: Таткото на Самоил…

Таткото на киднапираниот Самоил Костадиновски, вели дека…