Објавено на:

(Видео) Tea Taировиќ и се извини на македонската публика: Најавува песна за Македонија, објаснува зошто така ја испеа „Македонско девојче“

t

Српската пејачка која е во постојан подем и која несомнено моментално важи за една од најбараните во регионот.

Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“, искажува почит и благодарност да македонската публика и објаснува зошто песната е така испеана со видео објава.

Меѓу другото, објаснува дека во нејзиниот нов албум ќе има и песна која се вика „Македонија“. Како што вели песната ја напишал татко и за неа. Во новата песна се спомнува Охрид, Св наум …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УАПСЕНИ СЕ УШТЕ ТРОЈЦА СРБИ, пренесува Канцеларијата…

Канцеларијата за Косово и Метохија соопшти дека…

Арсовска потврди: Славевски се потпишувал во име…

Трајко Славевски се потпишувал на списокот на…

(Во живо) Арсовска: И покрај сите опструкции…

Реализирани се преку 50% од проектите предвидени…

(Во живо) Мицкоски е способен за навреди,…

Кога гледате од која кујна доаѓаат сите…

ЕКСКЛУЗИВНО – Арсовска: Немам бугарско, имам чешко…

Трагично е некој кој има бугарски пасош…