(Видео) Xopор: Питбул нападна девојче и нејзина пудлица

t

Питбул нaпaдна девојче и нејзина пудлица, како што може да се види од видеото кое беше објавено на социјалните мрежи.
„Сопственик на расно куче питбул нападна девојче и нејзина пудлица разминувајќи се. Доколку видеово стигне до кај девојчето може да го тужи сопственикот кој не му ставил маска на своето агресивно куче.“, се вели во објавата, а од видеото можат да се слушнат и вресоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ново пукање во Америка: Влегол на забава…

Наоружана жена го усмрти мажот кој пукаше…

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги…

Двајца млади британски државјани се уапсени во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…