Објавено на:

Викендов сонце, од вторник не очекуваат промени – еве какво ќе биде времето

t

Утре претпладне ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во недела времето ќе биде претпладне со услови за појава на магла по одделни котлини, преку денот ќе биде променливо облачно, во крајните западни делови со локaлeн дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во понеделник времето ќе биде умерено до значително облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во вторник времето ќе биде претежно облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…