Објавено на:

Вистинска пролет: Еве какво време не очекува денес

t

Времето ќе биде сончево и уште малку потопло со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер повремено со брзина од над 60 км/ч и ќе биде најизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 19 степени.

Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 17 степени.

Ќе преовладува сончево и се потопло време со мала до умерена локална облачност. Утре ќе дува умерен до засилен северен ветер (над 60 км/ч). На крајот на работната недела ветерот ќе премине од северен кон јужен и ќе има зголемување на облачноста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Видов недвосмисленост кај членовите на Владата…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…

Османи тврди: Историската комисија со Бугарија не…

Најодговорно тврдам дека македонско-бугарско историска Комисија не…

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Албанскиот претседател: Го замолив Папата да го…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, кој беше во…