Владата на ДУИ во живот ја одржуваат ЛДП, ДОМ и ДС

t

ЛДП, ДОМ и ДС се вин­овни што уште функци­онира оваа криминална влада на СДСМ, со која раководи ДУИ и Ахмети, се вели во соопштение до медиумите на ВМРО-ДПМНЕ, кое го пренесуваме интегрално:

– „Заради клиентелизмот на овие неколку пар­тии за неколку дирек­торски или заменик директорски места со Македонија владее ма­фија, која зема вакц­ини од провизии, уди­ра рекет на фирми во РЕК и диктира судски пресуди како што сака.

Заради клиентелизмот на ЛДП, ДОМ и ДС Али Ахмети е премиер во сенка, ​ и нема од­говорност ниту за по­жарот во тетовската болница во која живи изгореа 14 луѓе, ни­ту за трагедијата со БЕСА транс, ниту за Дурмо Турс, ниту за починатиот човек кој умре во планините во кратовско зошто немаше болничко возило кое ќе биде испрат­ено за него.

ЛДП, ДОМ и ДС се вин­овни зошто во Македо­нија владее влада за­ради која сме во врв­от на листите по кри­минал и корупција.“ – Пишува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Траорен” говор на Ахмети: ДУИ е крвта…

Синоќа претседателот на Демократската унија за интеграција…

Стотици животи на болните од рак зависат…

Акцелераторот за зрачење на болните од рак…

Владата скрати два милиони денари за рано…

Два милиони денари помалку ќе даде Владата…

Владеачко-политички консензус за милијарда евра од Клинички…

Ќе добие ли некогаш Македонија нов Клинички…