Владата “ќе штеди”: Делегацијата која ќе оди во Обединетите Арапски емирати ќе биде минимална, вели Ковачевски

t

Владината делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски која утре треба да патува за Обединетите Арапски Емирати ќе биде минимална, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски.

Заедно со него ќе патуваат и министерот за финансии, Фатмир Бесими со раководителот на секторот за меѓународни финансии, додека министерите за земјоделство и за транспорт и врски, Љупчо Николовски и Благој Бочварски ќе одат без советниците од своите кабинети.

Од Кабинетот на премиерот ќе патува еден советник задолжен за организација и еден претставник од секторот за односи со јавност.

Владината делегација на Обединетите Арапски Емирати ќе ги претстави макроекономските политики, развојните цели на државата и ќе оствари средби со претставници на неколку фондови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре протест пред Влада за да се…

Утре, на 13 јануари, во 16 часот…

Македонска клетва фаќа: Пропадна обидот на Денков…

Пропаднапоследниот обид на Бугарија за формирање на…

Бугарски психијатар и политички аналитичар: Бугарите ја…

„Бугарија нема влада затоа што не ја…

(Видео) Новата година ја дочекаа и Обединетите…

Новогодишната ноќ во Дубаи беше прославена свечено,…

Македонска клетва фаќа: Бугарија и денес не…

Народните избраници не го избраа Николај Габровски…