Владата ќе ја одржи 131-та седница

t

Владата на Македонија, денеска ќе ја одржи 131-та редовна седница.

За заклучоците и одлуките од седницата, којашто е предвидено да започне во 14:00 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување, информираат од Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата повикува на ДЕЈТОНИЗАЦИЈА на Македонија, ќе…

Двојазичните униформи се спротивни на амандманот пет…

Муцунски: Нема да има Влада без Албанци…

Влада без Албанците нема да има. Без…

Влада “мало сутра”: Шест дена пред изборите,…

Шест дена пред претстојните предвремени парламентарни избори…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

Прославата на Ковачевски за една година Влада…

Граѓаните од државниот буџет за дводневната конференција…