Објавено на:

Владо Талевски е новиот директор на индустриската зона „Жабени“

t

Од вчера со решение на градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски, Владо Талевски е именуван за в.д. директор на Јавното претпријатие за стопанисување со Индустриската зона „Жабени“.

Талевски по дипломирањето на Техничкиот факултет во Битола, како најдобар студент се вработува на факултетот. Следно негово работно место беше во РЕК Битола, раководител на термоелектрана. Пред четири години беше разрешен од позицијата и поставен за сменски инженер во рудници.


Тој од вчера доаѓа на фукцината в.д директор во „Жабени“ на местото на доскорешната директорка Анита Крстевска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шведска во НАТО но со два услова,…

Шведската владејачка Социјалдемократска партија вчера објави дека…

Истражување на „Вестминстер“: Шест од десет млади,…

Речиси шест од десет млади, доколку имаат…

НБРМ со црна прогноза: Најновите оцени за…

Советот на Народната банка одржа редовна седница…

Грчки митрополит: Црквата во Цариград признава „Охридска“…

Вселенската Патријаршија како Мајка Црква, во 19…

Борел: Западен Балкан погоден од економска криза

Шефот на дипломатијата на ЕУ, Жосеп Борел,…