ВМРО-ДПМНЕ: Затворањето на Кам маркетите удар за граѓаните кои пазарат поевтино

t

Под чудни околности се затвора еден од најголемите ланец на маркети каде граѓаните пазарат поевтино, реагираат преку денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ претходно предупреди дека работата на УЈП е погрешно насочена и политички мотивирана.

Доведени се во прашање стотици работни места, додека олигарсите од власта продолжуваат да печалат на грбот на народот.

Власта на СДС и ДУИ е должна да одговори дали зад ваквиот чекор стои политичка нарачка и елиминација на конкуренцијата на структури блиски до власта?

Дали власта е свесна дека затворањето на Кам маркетите е удар за граѓаните кои пазарат поевтино?

Дали е точно дека се работи за нарачка директно од зградата на Илинденска за спас на коалицијата на власт, и заштита на еден од финансиерите на кампањата на политичка партија од власта?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…