ВМРО-ДПМНЕ: Човек кој тепаше жени ќе ја претставува Македонија во Обединетите Нации

t

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на одлуката на Претседателот Пендаровски да го назначи Љубомир Фрчкоски за амбасадор на Македонија во Обединетите нации.

Ја пренесуваме реакцијата на партијата во целост:

“Тежок блам за Пендаровски, човек кој тепаше жени ќе ја преставува државата во ООН.

Љубомир Фрчкоски е човек кој беше пријавен за тепање на жена на паркинг, тој е човекот кој беше обвинет за учество во шверцот на нафта и цигари во 90тите години.Во време на Фрчкоски се случи атентатот врз Претседателот Киро Глигоров, кој потоа никогаш не беше расчистен.

Љубомир Фрчкоски е човек со сомнително минато, кој ќе остане запаметен по скандали и криминали.Соединетите американски држави не го прифатија Фрчкоски за амбасадор во Вашингтон, а сега Пендаровски го праќа на нивна територија во Њујорк. Пендаровски ги потценува САД.

Пендаровски го нарушува угледот на Македонија.” – стои во партиското соопштение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крмов: Не е првпат ДПМНЕ да…

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши…

(Видео) Крмов открива детали: Доктори блиски до…

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, во денешното…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ негираат дека Груевски ги…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не одговараат дали поранешниот…

Груевски ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да…

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…