ВМРО – НП: Денешната одлука е параф на нашата заложба за европска иднина на Македонија

t

ВМРО-Народна партија ја поздравува денешната одлука на македонското Собрание и можеме слободно да кажеме дека сме на чекор од исполнување на вековниот сон, а тоа е целосна интеграција на Македонија во ЕУ, велат од партијата.

– Денешната одлука е параф на нашата заложба за европската иднина на Македонија која низ години, децении, векови мораше да минува низ трнлив пат во кој беше вложен огромен труд, дадена огромна жртва но со исполнувањето на нашите демократски вредности, реформите но и чувањето на цврстиот македонски идентитет денеска сигурно и достоинствено зачекоруваме кон интегративниот процес во Европското семејство – Европската унија, стои во нивното соопштение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МРО/ТМОРО/ВМОРО/ВМРО – Македонска гордост, светло и крваво…

МРО/ТМОРО/ВМОРО/ВМРО – македонска гордост, светло и крваво…

Добро утро со Инфомакс: Се колнам во…

Широкото ослободително движење што ја зафатило Македонија…

Бугарското ВМРО: Зошто борба за македонскиот јазик…

ЕУ ги измами Бугарите со признанието дека…

Грчки весник од 1905 година: Дејците на…

Грчкиот весник Скрип, на 8 јули 1905…

Каракачанов горд за блокадата на Македонија –…

Бугарската националистичка партија ВМОРО-БНД одржува конгрес, на…