Внимавајте ако одите натаму: Во вторник ќе се воведе времен сообраќаен режим на потегот од Стража до Групчин

t

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека во вторник, на 4 април 2023 година, од 11:45 часот до 13:15 часот, на потегот од Стража до тетовски Групчин, ќе се воведе посебен сообраќаен режим поради одржување на пригодна свеченост по повод започнувањето на градежните работи на автопатот Тетово-Гостивар.

Во овој период целосно ќе биде запрен товарниот сообраќај, при што товарните возила кои ќе бидат затекнати на автопатот ќе се исклучуваат од сообраќај, а ќе бидат отворени сите регионални патни правци на подрачјето кои ќе се користат за таа намена.

-Што се однесува до патничкиот сообраќај од Скопје кон Тетово ќе се одвива до клучката Југ и потоа ќе се пренасочува по регионалните патишта, а од Гостивар кон Тетово ќе се одвива до клучката Камењане и ќе се пренасочува по регионалните патишта, велат од СВР Тетово.

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до возачите да ги почитуваат наредбите и насоките од полициските службеници, како и сообраќајната сигнализација која дополнително ќе биде поставена на овој потег.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Внимавајте ако одите натаму: Во вторник ќе…

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува…

Одлуката на Уставниот суд за платите на…

Одлуката на Уставниот суд од пред два…

(Фото) ОД УТРЕ ДО СРЕДА ДОЖД: Ова…

Времето утре ќе биде променливо облачно со…

МАСАКРОТ ВО БУЧА НЕ СМЕЕ ДА СЕ…

Во своето обраќање, Османи ја повика Руската…

(Видео) Во Македонија нема опозиција, отварање на…

По мое мислење ние немаме опозиција, сите…