Внимавајте ако патувате, влажни коловози и можни одрони во делови од земјата

t

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Свлечиште го прекина сообраќајот на патниот правец…

Поради свлечиште целосно е во прекин сообраќајот…

(Фото) Април како јануари: Непрекинато вее снег…

Во Маврово во моментов има вистинска снежна…

Снег на Ѓавато: Бидете внимателни на овие…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

АМСМ: Еве каква е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Снег во Делчево и Дебар: Возачите да…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…