Објавено на:

Внимавајте на речникот: Битолчанец заработи кривична пријава за статус на Фејсбук

t

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.06.2022 на својот профил на социјална мрежа, пријавениот постирал текст со заканувачка содржина кон одговорните и вработени лица во компанија.

Набргу потоа, со него бил извршен службен разговор, при што го признал делото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Партиски ботови” го злоупотребувале Фејсбук профилот на…

Приватниот профил на претседателката на Државната комисија…

По две години забрана, Трамп се враќа…

Компанијата на Марк Закерберг, „Мета“, во чија сопственост…

Прилепчанец доби кривична пријава за објава на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(44)…

Битолчанец заработи кривична пријава поради објава на…

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52)…