Објавено на:

Внимавајте на речникот: Битолчанец заработи кривична пријава за статус на Фејсбук

t

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.06.2022 на својот профил на социјална мрежа, пријавениот постирал текст со заканувачка содржина кон одговорните и вработени лица во компанија.

Набргу потоа, со него бил извршен службен разговор, при што го признал делото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца тетовци повикани во полиција поради коментари…

Тетовската полиција повика на службен разговор еден…

Внимавајте на речникот: Битолчанец заработи кривична пријава…

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34)…

Цукерберг подготвува редизајн на Фејсбук: Еве какви…

Фејзбук, кој што денес го користат речиси…

Внимавајте што пишувате: Скопјанец доби кривична пријава…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.К.(23)…

Хакерски напад на воените Фејсбук профили во…

Хакери упаднаа во воените фејсбук-профили на Украина…