Објавено на:

Внимавајте на речникот: Битолчанец заработи кривична пријава за статус на Фејсбук

t

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Р.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 03.06.2022 на својот профил на социјална мрежа, пријавениот постирал текст со заканувачка содржина кон одговорните и вработени лица во компанија.

Набргу потоа, со него бил извршен службен разговор, при што го признал делото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Кривична од „Меѓаши“ за вевчанецот кој на…

МВР информира дека денеска во ОВР Струга…

Пензионерка доби кривична пријава поради коментар на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(67)…

Фејсбук ќе плати казна од 746 милиони…

Фејсбук ќе биде казнет со повеќе од…

Скопјанец заработи кривична пријава поради коментар на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Д.(29)…