Внимавајте на розовата месечина вечерва, можеби сте меѓу хороскопските знаци кои најмногу ќе ги израдува

t

Полна Месечина во знакот Вага е вечерва, 16 април, во 20 часот и 55 минути, а оваа Месечина уште се нарекува и Розова.
Кај Овенот врските се во фокус бидејќи знакот Вага каде вечерва се случува полна месечина спроти знакот Овен, полето на партнерството е во преден план. Озборувања, непријатели кои се обидуваат да го помешаат мирот на Овенот со лажни информации, кој не треба да верува на се што ќе слушне.
Наскоро ќе започне владеењето на знакот Бик, кога родените во овој знак слават родендени, а еве што ќе им донесе розовата месечина. Претходните две години не беа најстабилни за Биковите, па почекајте уште малку и овој напнат период е над целосно проширување што се однесува до нив.
Близнаците се под влијание на оваа полна Месечина во Вага, го активира полето на љубовта, креативноста, хобиите, за да можат драгите Близнаци и оние за кои тоа е знак, конечно да создадат нешто во кое ќе бидат среќни бидејќи суштината на Близнаците е игра и радост. А кога нешто се создава од радост, тогаш лесно се заработуваат пари и се им доаѓа лесно. Тие го активираат клучот за изобилство“.
Кога станува збор за Раковите нагласени се нивните полиња на домот и семејството, во семејството од каде што потекнуваат има многу тензија
И Лавовите се погодени од оваа полна месечина, го активира полето на кратки патувања, па со задоволство ќе одат на некои пократки патувања со партнерите, одлично ќе се забавуваат и ќе уживаат во својата романса.
Кај Девиците финансиите се променливи, добиваат прилив на пари во наредниот период, но парите одат кај нив.
Полната месечина во Вага, сосема неочекувано, ќе ги почувствуваат и родените во знакот Вага. Имаат сè, од сјај до очај, крајностите се во прашање, па постојано нешто балансираат.
Скорпиите имаат многу чувствителна психа, мозокот им работи 300 на час, склони се на разни теории на заговор, само би ги замолил да не посегнуваат по седативи. Подобро е да се оди на разговор со психолог, со експерт, бидејќи поентата е да се балансираат психата и емоционалната состојба.
Дури и за време на полна Месечина во Вага, Стрелците нема да се откажат од она во што најмногу уживаат – забавата. Излегуваат, се забавуваат, имаАТ одлично друштво, тие се главни во кругот на луѓе, само треба да внимаваат што зборуваат, да не им пречи тоа што ќе го кажат, не можат да им кажат не на најблиските членови на семејството. Тоа е многу исцрпувачки, па затоа треба да работат на поставување на граници во семејната средина.
Јарците доживуваат промени во кариерата. Ако соработуваат со жени, жените помагаат и возвраќаат, па внимавајте кому му верувате. Ова е период кога е важно да сфатите што значи „ние“ и ќе има многу напнатост бидејќи Јарецот секогаш е навикнат да биде јас, да биде сам и за него вештината е да биде јас, да биде пар“.
Розовата Месечина ќе и донесе можност на Водолијата да патува.
Кога станува збор за Рибите, во наредниот период жените кои сакаат да останат бремени може да имаат бременост, и тоа близначка, бидејќи Месечината е знак на Вага, двоен знак, или Рибите ќе имаат принови.
Она што е исто така во фокус кај нив се прашањата за наследството и кредитот треба да се решат побрзо бидејќи ретроградниот Меркур веќе почнува во мај кога не е добро да се аплицира за заем.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американската амбасадорка Брнз во посета на Бигорски…

Во посета на македонското древно светилиште „Свети…

Извршена канонизација на преподобниот игумен Јоаким Крчовски,…

Со света божествена литургија со која чиноначалствуваше…

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Алексеј Фененко, вонреден професор на Факултетот за…

ССМ бара итна средба со Владата, во…

Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ…

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…