Внукот на Али Ахмети: Членови на ДУИ направија милиони, шофер има куќа од милион долари

t

Независниот кандидат за градоначалник на Општина Кичево на изминатите избори, воедно и внук на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Фатмир Лимани во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека членови, односно тесната структура на ДУИ направиле милиони, а во наредниот период ќе презентира и докази.

„Како може еден шофер да има куќа од милион долари“, рече Лимани.


Меѓу другото, претходно го обвини и лидерот на ДУИ Али Ахмети дека е диктатор кој е 20 години на власт.

„Никаде во Европа нема таков пример“, рече Лимани.

Како што е познато пред извесно време, односно по локалните избори Лимани одлучи да се приклучи на Беса.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јавија осуммината што гласаа за промена…

Поранешната независна група на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ…

Британија со највисока инфлација во последните 40…

Стапката на инфлација во Велика Британија, во…

Мајмунските сипаници стасаа и во ОАЕ: Заразена…

Во Обединетите Арапски Емирати е регистриран првиот случај на…

ММФ: Глобалната економија е соочена со тест…

Глобалната економија поради низата последователни кризи се…

Уапсен заменик-шеф на ОБСЕ во Луганск: Пренесувал…

Вработен во специјалната мониторинг мисија на ОБСЕ…