Објавено на:

Воен транспортен авион се урна во јужна Украина, има жртви

t

Украински авион се урна за време на „технички лет“ во јужна Украина и има жртви, соопштија локалните власти.

Авионот АН-26, воен транспортен авион управуван од украинските вооружени сили, се урна утрово во областа Вилнија во регионот Запорожје, соопшти регионалната воена управа на Запорожје.

Околностите за несреќата се проверуваат и повеќе информации ќе има подоцна, додаваат властите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…