Објавено на:

Воен транспортен авион се урна во јужна Украина, има жртви

t

Украински авион се урна за време на „технички лет“ во јужна Украина и има жртви, соопштија локалните власти.

Авионот АН-26, воен транспортен авион управуван од украинските вооружени сили, се урна утрово во областа Вилнија во регионот Запорожје, соопшти регионалната воена управа на Запорожје.

Околностите за несреќата се проверуваат и повеќе информации ќе има подоцна, додаваат властите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ повика на обединување на Србите

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ им се…

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори…

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек…

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…

Украинците бесни: Унгарија објави карта од Украина…

Украинското Министерство за надворешни работи ја укори…

ТАЖНА ВЕСТ: Малата Ана не успеа да…

Девет годишната Ана Аргировска од Куманово, за…