Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони на овие патни правци

t

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Поради зголемено ниво на вода на реката Радика, од 16.12.2022 урнат е мостот кој води кон селата Нистрово, Бибај, Тануше, Грекај и Нивиште (општина Маврово и Ростуше).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Внимавајте: Одрони на патот Делчево – Р.Бугарија

Појава на одрони е регистрирано на патниот…

Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Важна информација за сите што патуваат: Поради…

На магистралниот пат Кичево – Охрид, кај…

Возете внимателно: На овие патни правци има…

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица…

За влез во државата се чека околу…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…