Објавено на:

Возач се обидел да прегази неколку лица на паркингот на аеродромот во Келн

t

Во петокот, на паркингот на аеродромот Келн/Бон, маж свесно со изнајмено возило удри во неколку возила и пешаци, при што беа повредени неколку лица.

„Пешаците, кон кои возачот намерно го насочил своето возило, успеале да избегнат удари и со тоа посериозно да се повредат“, изјавил жалосниот портпарол на полицијата во Келн.

Тој најави дека 57-годишниот возач моментално е на преглед во болница. „Очигледно се работи за ментално болно лице“, велат од полицијата.

Осомничениот возач давал отпор при апсењето, при што биле повредени двајца полицајци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВО СРБИЈА УАПСЕНА ПОГОЛЕМА ГРУПА ПЕДОФИЛИ Меѓу…

Акцијата ја спроведоа припадници на МВР, во…

Азербејџан продолжува со операцијата во Нагорно-Карабах, Алиев…

Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека…

РУСИЈА НИ ГИ КИДНАПИРА ДЕЦАТА И ГИ…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање…

„ВАГНЕР“ СЕ ВРАЌА ВО УКРАИНА ПОД НАДЗОР…

Платеничката војска „Вагнер“ на Телеграм сугерираше дека…

Вучиќ: Не сметаат за виновни за проблемот…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…