Објавено на:

Возило на МВР удрило во малолетен велосипедист во Охрид

t

На 23.05.2022 во 22,50 часот во Охрид на ул.„7-ми Ноември“, во близина на бензинска пумпа патничко моторно возило “шкода“ сопственост на МВР удрило во малолетен велосипедист од Охрид.

По незгодата, велосипедистот бил пренесен во Општата болница Охрид.


Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид и известен е Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

Кривична пријава за лице од струшко, се…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53)…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Дендиас и Чавушоглу со неформален разговор го…

Грчките и турските министри го „кршат мразот“…