Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Граѓаните ги напуштија домовите – голем пожар во Скопје!

t

Во моментов голем пожар има во центарот на град Скопје каде горат просториите на поранешната фабрика за мебел Треска.

Според информациите од теренеот силниот ветер веднаш го раширил пожарот, а во моментов граѓаните од околните згради се надвор од своите домови.

На терен веќе се екипите на противпожарната бригата, а она што е многу симптоматично е како за краток период се запали уште една напуштена локација на ексклузивна градежна локација во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пародија: Членови ќе му се заколнуваат…

Луѓе од партијата блиски до Мицкоски се…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

(Видео) Мицкоски никогаш не може да биде…

Како Груевски може да влијае врз пратениците…

(Видео) Ако Груевски се врати во Македонија,…

Мицкоски се договори со странците дека ќе…

(Во живо) Закон за амнестија е потребен,…

Факт е дека членот 353 од КЗ,…