Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Мислеа дека тенкот е нивен: Руски тенк разнесе украинска пешадија

t

Група украинските војници направија кобна грешка кога не пропозаа дека тенкот што им се приближува е руски, а не украински.

Четата украински војници, стоејќи крај баркидата, го поздравуваа тенкот, мислејќи дека е еден од нивните. Сепак, кога им се приближи, тенкот ја сврте цевката на моќниот топ кон нив и од неколку само неколку метри испука кон групата војници.

Целото случување го снима украински војник кој е десетина метри зад утврдувањето до кое стоеше четата, а откако тенкот испука, тој панично бега од местото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…