Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Мислеа дека тенкот е нивен: Руски тенк разнесе украинска пешадија

t

Група украинските војници направија кобна грешка кога не пропозаа дека тенкот што им се приближува е руски, а не украински.

Четата украински војници, стоејќи крај баркидата, го поздравуваа тенкот, мислејќи дека е еден од нивните. Сепак, кога им се приближи, тенкот ја сврте цевката на моќниот топ кон нив и од неколку само неколку метри испука кон групата војници.


Целото случување го снима украински војник кој е десетина метри зад утврдувањето до кое стоеше четата, а откако тенкот испука, тој панично бега од местото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…

Руската армија уништи голема залиха на американско…

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека…

Oрбан: Санкциите кон Русија се еднакви на…

Целиот свет го чека многу тешка зима,…

Појава на мајмунска сипаница во Европа: Открина…

Иако има мали шанси дека мајмунските сипаници…