Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Сакаш Германци а? – Руската армија во лов на нацисти во Украина

t

Полека, но сигурно ескалира состојбата во Украина, а војниците од двете страни стануваат се побрутални и побрутални.

Путин во својот говор во кој ја најави руската инвазија на Украина истакна дека Русите се таму да извршат денацификација.


На социјалните мрежи е сподолено видео од Украина, односно од заробен украински војник од руската армија кој има нацистички тетоважи.

Рускиот војник во видеото го прашува „Сакаш Германци, а?!“ по што го удира по тилот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Барселона: Се судрија два воза,…

Едно лице загина, а 85 се повредени…

Села: Мислам дека ќе имаме избори во…

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на…

ЕУ одобрува дополнителни 500 милиони евра за…

Министрите за надворешни работи на ЕУ се…

(Фото) Украинско Арачиново: Повредените војници од Азовстал…

Автобуси со заробени милитанти од полкот „Азов“…

Секој со своја желба: Села бара осум…

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села…