Објавено на:

Вознемирувачко видео: Се урна хеликоптер на пакистанската морнарица, има загинати

t

Двајца офицера на пакистанската морнарица и еден војник загинаа во хеликоптерска несреќа во Гвадар, Балучистан во понеделникот, изјави портпаролот на морнарицата.

Во изјавата, портпаролот рече дека хеликоптерот се урнал за време на тренинг лет во Гвадар, објави Dawn.

„Хеликоптерот се урна за време на лет поради можна техничка грешка“, изјави портпаролот.

„Како последица на несреќата животот го загубија двајца офицери и еден војник на пакистанската морнарица“, додаде портпаролот.

Тој додаде дека е започната истрага за инцидентот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

Пакистан поднесе барање за приклучување кон БРИКС

Исламабад поднесе барање за приклучување кон БРИКС…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски…

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските…

Пакистан прогласи вонредна состојба поради енормното загадување…

Пакистанските власти денеска воведоа „вонредна состојба“ во…