Објавено на:

(Вознемирувачко видео) Majка си го фрли детето во кафез полн со мечки

t

Безбедносните камери на зоолошката градина во Узбекистан го снимиле моментот кога мајка, ја фрла својата тригодишна ќерка во кафез со мечки.

На видеото се гледа како маж се обидува да ја спречи жената да го стори тоа, но таа го испушта детето.

Страшниот инцидент се случил во петокот, околу пладне. Посетителите со страв гледале како огромно животно трча во правец на девојчето кое било фрлено во кафезот, но за чудо мечката не го нападнала детето.

Мечката по име Зузу го намирисала девојчето, а потоа си заминала. Чуварите веднаш ја намамиле мечката во затворениот дел од кафезот и ја заклучиле, а потоа спасувачите притрчале да го извадат девојчето.

– Луѓето се обиделе да ја спречат мајката да го фрли детето во кафез, но не успеале. Детето паднало во каналот покрај оградата. Мечката веднаш истрчала да ја намириса, но потоа се свртела и заминала – изјавил портпаролот на зоолошката градина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските кикбоксери освоија 50 медали на ВАКО…

Македонската кикбокс репрезентација викендов настапи на ВАКО…

Дожд, снег и температури под нула- еве…

Времето утре ќе биде променливо облачно и…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…

(Видео) Зима во пролет: На Маврово вее…

Моментално во Маврово има интензивни врнежи од…

Русковска имала притисоци за да се откаже…

Обвинителката Вилма Русковска во Топ Тема на…