Вознемирувачко: Семејно куче раскасало тримесечно бебе – Родителите обвинети за смртта!

t

Британски родители се обвинети за смртта на нивното тримесечно девојче, кое беше убиено од семејното куче хаски.

Малата Кира Кинг беше убиена на паркинг во Линколншир околу 11 часот на 6 март, во шумска област.

И покрај напорите на итната помош, таа за жал беше прогласена за мртва на местото на настанот, откако се здобила со ужасни повреди на вратот и главата, пишува Дејли Мејл.

Нејзините родители, Карен Алкок (41) и Винс Кинг (54) од Линколн се обвинети во врска со нејзината смрт.

Тие ќе се појават на суд следната недела, обвинети дека се задолжени за куче вонконтрола кое предизвикало повреди до смрт.

Полицијата во Линколншир соопшти дека кучето што го изврши нападот било чувано во изолација во безбедни одгледувачници, но полицајците сега ќе бараат наредба да го успијат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за трагедијата во Србија: Таткото жив…

Таткото на четирите деца кои утринава загинаа…

Трагедија во САД: Се урна болнички авион,…

Пет лица загинаа, меѓу кои пациент и…

Страшна несреќа во Србија: Мајка се обидела…

Ужасна несреќа се случила денеска во српскиот…

Уште една спортска трагедија: Млад голман пронајден…

Фудбалската федерација на Турција соопшти дека младиот голман на…

Трагедија во Бугарија: Девојче почина за време…

Ученичка од англиската гимназија во Бургас починала…