(Вознемирувачко фото) Го влечел 30 метри: Пешакот од сообраќајната несреќа во Ѓорче е мртов

t

До редакцијата на Инфомакс пристигна вознемирувачка фотографија од трагичната сообраќајна несреќа која вечерва се случи во Ѓорче Петров.

Според информациите од очевидци возило марка Ауди удрило во пешак на семафорите кај зградата на Општина Ѓорче Петров.

Според информациите од очевидците, била констатирана смрт кај пешакот.

Фотографијата на која се гледа како телото на пешакот лежи во неприродна положба на коловозот во подолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…