Воз yдpи во автомобил

t

Во судир помеѓу воз и мерцедес едно лице заврши во болницата во Куманово, информира МВР во полицискиот билтен.

„На 24.12.2021 околу 11.20 часот во с.Романовце, кумановско на патен премин кај место викано „Превој“ се случила железничка незгода помеѓу воз кој сообраќал на релација Ж.С.Табановци -Ж.С.Трубарево и патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Ј. од с.Алашевци“, се вели во билтенот.


Возачот на автомобилот е префрлен во болница во Куманово за укажување на лекарска помош.

На местото од СВР Куманово извршиле увид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Гореше локомотива кај Кукуричани: Лугето го…

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…

(Видео) СТРАШНО: Синот на Шумахер доживеа несреќа…

Квалификациите за Гранд При на Саудиска Арабија…