Објавено на:

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме, кога сакаш и во која категорија сакаш!

t

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар Волкановски, му фрли ракавица на Ирецот Конор Мекрегор со понуда да се борат.

Всушност од ЕСПН први спомнуваа колку добро би било ако Волкановски и Конор би се бореле еден против друг кога беа во топ-форма и дека победникот би бил најдобар во историјата во перолесна категорија. Волкановски нема пораз во перолесна категорија, а легендата Мекрегор беше шампион и во лесна и во перолесна.

„Ајде да го направиме тоа во лесна категорија“, порача Волкановски.

На ова одговори Конор со провокации и потценување до популарниот Александар Велики, а следуваше нова понуда на Алекс: Кога било, каде било, во која сакаш категорија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со сончеви периоди

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо…

(Видео) Пародија: Членови ќе му се заколнуваат…

Луѓе од партијата блиски до Мицкоски се…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

(Видео) Мицкоски никогаш не може да биде…

Како Груевски може да влијае врз пратениците…

(Видео) Ако Груевски се врати во Македонија,…

Мицкоски се договори со странците дека ќе…