Објавено на:

Володин му одговори на Столтенберг: Во случај Финска и Шведска да влезат во НАТО, ќе има повеќе Руси на нејзините граници

t

Володин му одговори на Столтенберг…

Велејќи дека со влезот на Финска и Шведска во НАТО ќе има повеќе северноатлантски сојузи на руските граници, генералниот секретар на организацијата покажува дека на училиште не учел географија, изјави претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин. .

„Тој се радува на тоа рано. Не учел географија на училиште. Во случај Финска и Шведска да влезат во НАТО, ќе има повеќе Русија на нејзините граници“, му одговори Володин на Столтенберг на неговиот телеграмски канал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД со предупредување за Турција: Да не…

Соединетите Американски Држави ја предупредија Турција да…

Тонат санкциите: Русија нуди алтернатива на SWIFT…

Русија нуди SWIFT алтернатива на трговските партнери.…

Дури тогаш ќе биде лошо: Советник на…

Кримскиот мост, најголемата градба од ваков вид…

Украински генерал призна: Русите напредуваат во Донбас,…

Генералот Валериј Залужни, врховен командант на вооружените…