“Волшебен” кичевчанец обучувал идни возачи иако бил надвор од државата

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ф.М.(39) од с.Грешница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“.

На 05.02.2021, 03.04.2021 и 28.05.2021, Ф.М., во својство на предавач на теоретски дел на настава за оспособување на кандидати за возачи во автошкола од Кичево, со својот потпис овозможил правење службена исправа со невистинита содржина, односно во дневникот за евидентирање на наставата внел невистинита содржина дека во периодот од 16.00 до 19.05 часот одржал теоретска настава, иако во тие денови бил надвор од државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшни сцени: Еден хеликоптер и два…

Денеска, Центарот за управување со кризи (ЦУК)…

Скопјанка измамила банкари! Ѝ дале кредит од…

СВР Скопје информира дека е поднесена кривична…

Акџија на МВР во Кичево: Пронајдени оружје…

На 25.10.2022 околу 18.50 часот на ул.„Маршал…

Скопјанка лажно се претставувала како вработена во…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

Албански државјанин избоден во Кичево!

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево…