ВОНРЕДНА ВЕСТ: Младо лице убиено вечерва во Македонија!

t

Како што дознава локалниот портал Струмица Денес од очевидци, едно младо лице e убиено во Ново Село од засега непознати причини.

Во моментот екипи на полицијата работат на терен и расчистување на случајот.

Повеќе информации се очекуваат доцна вечерва или утре наутро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петковиќ: Изјавите на Курти дека ЗСО никогаш…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

АИ: Жал ни е, но стоиме на…

Организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“ (Amnesty…

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…