ВОНРЕДНА ВЕСТ: Пукање вечерва во Чаир, повреден е припадник на ЕБР!

t

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Пукање вечерва во Чаир, повреден е припадник на ЕБР!

Канал 5 дознава дека вечерва се случило пукање во скопски Чаир.

Според неофицијалните информации повреден е припадник на МВР од Единицата за брзо распоредување.

Неофицијално, пукачот е од скопското село Арачиново.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од огранокот на Алтернатива во Чаир…

Дел од огранокот на Алтернатива во Чаир…

Привремено решен проблемот со греењето на Бутел…

Обезбедени се финансиски средства за набавка на…

Со месеци пробувала да се лекува, ја…

На млада 27-годишна девојка која престојувала во…

ЕСМ: Одговорноста за прекин на греењето на…

АД ЕСМ нема правен основ да му…

Трагедија: Млада жена почина откако ѝ се…

На млада 27-годишна жена која престојувала во…