Вонредно обраќање на премиерот Ковачевски

t

Утре во 09:00 часот на официјалните владини канали на Youtube и Facebook ќе биде емитувано официјалното обраќање на Претседателот на Владата Димитар Ковачевски до јавноста.

Во најавата испратена од Владата не се пренесува за што ќе биде обраќањето на премиерот


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поголем број пријави за семејно насилство во…

Зголемен број на пријави за семејно насилство…

Тешко повреден мотоциклист

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР…

Две гранати пронајдени на брегот на Охридското…

На 29.06.2022. година, во ОВР -Струга пријавено…

Опожарен автомобилот на директор од Македонија, познато…

Вчера во раните утрински часови непознати сторители…

Француското претседателство завршува, бугарското вето останува!

Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска,…