Објавено на:

ВООРУЖЕНИ ДО ЗАБИ ПУКАЛЕ КОН ТЕЛЕВИЗИЈАТА: Убиен е вработен во албанската „Топ чанел“

t

Во инцидентот што се случил околу 1 часот по полноќ, убиен е Пали Кола (60), вработен во обезбедувањето на телевизиската куќа.

Непознати сторители ноќеска отвориле оган врз Топ чанел, најгледаната албанска телевизија, пукајќи со огнено оружје во правец на објектот.

Во инцидентот што се случил околу 1 часот по полноќ, убиен е Пали Кола (60), вработен во обезбедувањето на телевизиската куќа во Тирана.

Возило „Ренџ Ровер”, за кое се верува дека им припаѓало на напаѓачите е пронајдено запалено.

Експресно реагираше албанскиот претседател, Бајрам Бегај, кој настанот го оцени за тежок инцидент и побара од надлежните брзо расветлување на случајот, изразувајќи притоа сочувство до семејството на настраданиот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…