Објавено на:

Имало пукање во банка, ова е причината за зголеменото полициски присуство!

t

Денеска напладне во експозитура на банка во центарот на Скопје вооружени лица одзеле пари од вработените во банка, а едно од лицата пукало.

Грабежот бил причина за засиленото полициско присуство меѓу скопските населби Центар и Капиштец.


„На 08.03.2022 во 12.35 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од експозитура на банка на подрачје на Центар три лица со закана со оружје од вработените одзеле пари, по што во близина на местото на настанот едно од лицата испукало еден куршум. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Оттаму најавуваат повеќе информации за подоцна.

Инфомакс претходно објави вознемирувачка фотографија и информација дека се врши претрес на секое возило кое се движи во правец од Водно кон црквата Св. Јован во Скопје.

Претресот го вршат повеќе полициски службеници вооружени со автоматско оружје Калашников, а граѓаните се преплашени.

Улицата на која се врши претресот е Загребска во населба Капиштец, на границата помеѓу оштина Центар и Карпош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Финска официјално аплицира за членство во НАТО

Претседателот на Финска, Саули Нинисто изјави дека…

Седум држави формираат заеднички систем за размена…

САД, Јапонија, Канада, Јужна Кореја, Тајван, Филипини…

Русија ја национализира фабриката „Рено“ повторно ќе…

Русија ја национализираше големата фабрика што му…

Џафери не дава оставка, отиде во Берлин

Претседателот на Собранието Талат Џафери, координатори на…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…