Вооружен грабеж на обложувалница во Скопје: Нападнат вработен и одземен дневен промет

t

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари од дневниот промет.

– Според пријавеното, едно од лицата од пиштол испукало кон пултот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ја спушта рампата: Од утре Русија забранува…

Од утре Русија воведува привремени ограничувања за…

Женска судиска тројка прв пат ќе дели…

Прв пат во историјата на фудбалот, женска…

Љупка од инфлуенсерка стана директорка, и кумашинот…

И кумашинот на поранешниот премиер Зоран Заев,…

ММФ: Јавните финансии се здрави, долгот е…

Економските фундаменти се силни додека властите преземаат…

Пожар во затворот во Куманово: Горела соба…

Опожарена била една соба во затворот Кшање,…