Објавено на:

Воспитувачка им давала крекери со канабис на бебиња, децата завршија во болница

t

Сопственичка на предучилишна установа во американската сојузна држава Вирџинија е обвинета дека им давала крекери со канабис на едногодишни деца, објавија локалните власти.

Родителите на три едногодишни деца ги однеле во болница оти се однесувале летаргично и имале црвени очи, соопшти Канцеларијата на шерифот на округот Стафорд, пренесува ABC.


Од болницата потврдија дека децата внесувале тетрахидроканабинол (ТХЦ), главната психоактивна супстанца на канабисот, а полицијата со лабораториски тестови утврдила дека канабисот бил во крекери во форма на златна рипка.

Сопственичката на предучилишната установа и се предала на полицијата, а била пуштена со казна од 2.000 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Директорката на Инфективна: Заразениот со мајмунски сипаници…

Ги следиме препораките, внимаваме на состојбата, како…

Aлбанија може во ЕУ, а не и…

Доколку Бугарија не даде зелено светло за…

Протекоа плановите на Кина за Пацификот: Соломонските…

Кина планира да понуди значајни економски и…

Фон дер Лајен: Русија ја користи храната…

Европската унија не смее да стане зависна…