Војна нема ама пукање има: Вооружена пресметка во Струга

t

На 25.02.2022 околу 14.00 часот во ОВР Струга е пријавено дека, Б.Н.(41) од струшкото село Велешта, пред влезот на хотелски објект на улицата „Партизанска“ во Струга, пукал од огнено оружје, соопшти МВР.

Повредени лица нема а ОВР Струга, по насоки на Јавен обвинител работи на расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Куманово, пронајдени амфетмин и марихуана,…

Денеска во 08.00 часот полициски службеници од…

Пукање во Косово: Едно лице е мртво

Едно лице е убиено со огнено оружје,…

Драма во Аеродром: Слушнал пукање и почувствувал…

На 06.05.2022 во 11.00 часот во Полициската…

Бајден: Испраќаме нова пратка оружје во Украина…

Вашингтон одобри уште една пратка оружје за…

Армијата предупредува: Ќе има пукање во Скопје…

Армијата на Република Македонија со цел транспарентно…