(Во живо) Арсовска е на лице место: Максимален ангажман на пожарникарите за да не се прошири пожарот во фабриката Треска

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска е на лице место кај фабриката Треска каде ги координирани напорите na пожарникарите за справување со огнената стихија.

На терен се голем број противпожарни екипи на градот Скопје кои се обидуваат да го заштитат имотот и здравјето на граѓаните од околните згради.


Следете во живо на Инфомакс:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВА ВЕСТ: Се договорија СОНК и МОН…

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири, вечерва…

Џамии, цркви, студентски домови на листата најголеми…

17 семејства трошат 10% од вкупната потрошувачка…

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…