(Во живо) Арсовска: Ова раководство на ДПМНЕ нема допирна точка со ВМРО!

t

Се работи за човек кој разединува наместо да соединува, коментира градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во денешната епизода на Тешки муабети во врска со расколот предизвикан од Христијан Мицкоски во целиот опозициски блок.

– Во Советот на Град Скопје се саботира се што е за добор на граѓаните, сакате да имплементирате 250 нови автобуси, граѓаните сакаат нови автобуси, чисти, брзи, климатизирани, некој тоа не им го овозможува, го саботира, а тоа е услов за бесплатен јавен превоз, истакна градоначалничката.

– Сметам дека е погрешно да се размислува кој кого донел на власт и кој на кого донел рејтинг, ако вие со години искрено сте говореле дека некој му штети на градот, ѝ штети на Македонија, треба да направите се за да се тргне власта која тврдите дека е корумпирана.

Ова е пародија, никаква идеологија не гледаме, никакво обединување, доколку има некаква идеологија таа би требала нас да не обедини и да има силен опозициски фонт, тука суетите очигледно се на прво место и некој не може а се воздржи во малициозноста што ги има да ги пвредува и навредува сите околку него, да им се заканува. Јас не знам како некој таков човек може да биде власт.

Срамно е да се помисли дека сум тргнала против ВМРО-ДПМНЕ, јас сметам дека Мицкоски не е соодветен и способен да направи некаква промена, а ВМРО-ДПМНЕ има многу чесни членови. Ова раководство нема никаква допирна точка со ВМРО, истакна градоначалничката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…