(Во живо) Арсовска: Се распадна патеката на Шилегов изградена пред само три години

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје”, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека се распаднала патеката на Шилегов изградена пред само три години..

,,Денеска на самиот Кеј, на една од патеките имаше реакција од граѓаните дека испукала патеката и претставуваше проблем за оние граѓани кои се рекреираа. Ова треба да биде прашање зошто тоа се случило, затоа што тоа е нешто кое било направено пред само неколку години, не е нешто што било направено поодамна, што ги става во прашање не само инфраструктурата туку и квалитетот како тоа се направило. Сметам дека овие работи треба да се разгледаат по суштински и да се направи план за да не се случува во иднина” , вели градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.


Следете ја емисијата “Наше Скопје” на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…

Има надеж и за Македонија, Борел: ЕУ…

Шефот на  европската дипломатија,  Жозеп Борел, изјави…