(Во живо) Арсовска: Се распадна патеката на Шилегов изградена пред само три години

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје”, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека се распаднала патеката на Шилегов изградена пред само три години..

,,Денеска на самиот Кеј, на една од патеките имаше реакција од граѓаните дека испукала патеката и претставуваше проблем за оние граѓани кои се рекреираа. Ова треба да биде прашање зошто тоа се случило, затоа што тоа е нешто кое било направено пред само неколку години, не е нешто што било направено поодамна, што ги става во прашање не само инфраструктурата туку и квалитетот како тоа се направило. Сметам дека овие работи треба да се разгледаат по суштински и да се направи план за да не се случува во иднина” , вели градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

Следете ја емисијата “Наше Скопје” на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…